در ادامه مي خوانيد:

 1. چگونه فيلم دوربين مداربسته را روي فلش بريزيم؟
 2. آموزش ريختن فيلم دوربين مداربسته روي فلش
 3. پسوند فيلم دوربين مداربسته
 4. نحوه كپي فيلم دوربين مداربسته روي فلش
 5. سوالات متداول

چگونه فيلم دوربين مداربسته را روي فلش بريزيم؟

براي آنكه بتوانيد فيلم دوربين مداربسته را روي فلش بريزيد بايد دسترسي مديريتي دستگاه ضبط كننده تصاوير را داشته باشيد تا بتوانيد از فيلم هاي دوربين مداربسته بك آپ بگيريد. اما چگونه فيلم دوربين مداربسته را روي فلش بريزيم؟ در ادامه به صورت گام به گام با قرار دادن تصوير توضيح داده ايم. در صورت بروز هرگونه مشكل مي توانيد در انتهاي مقاله برايمان پيام بگذاريد تا كارشناسان ما در كمتر از 48 ساعت پاسخ دهند.

آموزش ريختن فيلم دوربين مداربسته روي فلش

در قدم اول بايد دسترسي به سيستم ضبط كننده تصاوير DVR-NVR داشته باشيد. پس از آن حجم فيلمي كه قصد ذخيره كردن آن بر روي فلش را داريد را تخمين بزنيد و بسته به ميزان حجم فيلم فلش تهيه نماييد. در ادامه سعي كرديم با قرار دادن تصاوير و توضيحات تكميلي شما را در امر ريختن فيلم دوربين روي فلش ياري كنيم. توجه نماييد كه تصاوير و توضيحات براي دستگاه DVR هايك ويژن است.

 

1.بر روي دستگاه DVR پورت USB قرار دارد كه از طريق آن مي توانيد فلش، ماوس، كيبورد و… را به دستگاه متصل كنيد. پورت UDB مي تواند پشت دستگاه و يا جلوي دستگاه قرار بگيرد.

2.پسورد دستگاه ضبط كننده تصاوير را وارد كنيد. بر روي صفحه كليك راست نماييد تا ليستي از گزينه ها برايتان نمايان شود. گزينه Menu  را انتخاب كنيد و سپس وارد تنظيمات Play Back و ياExport  شويد. ( اين دو گزينه هر دو خروجي يكساني مي گيرند و تفاوت چنداني با يكديگر ندارند.)

 
ريختن فيلم دوربين مداربسته روي فلش
 

3.پنجره ايي باز مي شود كه ليست تمام دوربين هاي مداربسته را نمايش مي دهد. به صورت پيش فرض تمامي دوبين ها در حالت انتخاب هستند و شما مي توانيد برخي را غير فعال نماييد. در صورتي كه تمايل به بك آپ گيري از تمام دوربين ها داشتيد اطمينان حاصل كنيد كه حجم فيلم سيستم مداربسته با فضاي خالي فلش هم خواني داشته باشد.

 
آموزش ريختن فيلم دوربين مداربسته روي فلش
 

4.در پايين صفحه بخشي به نام start time و End time قرار دارد كه مي توانيد با استفاده از start time زمان و تاريخ شروع و با استفاده از End time  زمان و تاريخ پايان فيلم را تعيين كنيد.

5.با انتخاب گزينه Search در پايين صفحه ركورد ها نمايش داده خواهند شد.

 
آموزش گام به گام ريختن فيلم دوربين مداربسته روي فلش
 

6.در اين مرحله تصاوير مورد نظرتان را بررسي كنيد در صورت مغايرت با فيلم مورد نظرتان مي توانيد زمان و تاريخي را اطلاح كنيد. در صورت صحت تصاوير دكمه export را انتخاب نماييد. اطلاعات فلش و يا هارد ديسك متصل به دستگاه در قسمت Device name نمايش داده مي شود. مي توانيد در قسمت Save Type فرمت ذخيره سازي فايل را انتخاب نماييد.

 
ريختن فيلم دوربين مداربسته روي فلش
 

7.در آخرين مرحله با انتخاب گزينه Export اجازه دهيد مراحل بك آپ گيري شروع شود. در انتهاي كار پيغامي مطابق شكل نمايش داده مي شود كه بايد بر روي گزينه Ok كليك نماييد. (در برخي از برندهاي ديگر ممكن است به جاي گزينهExport  با گزينه Backup  مواجه شويد.)

 
مراحل ريختن فيلم دوربين مداربسته روي فلش
 

پسوند فيلم دوربين مداربسته

به صورت پيش فرض پسوند فايل هاي فيلم دوربين مداربستهDAV است. اجراي فايل DAV ممكن است كمي با مشكل رو به رو شود بهتر است فايل فيلم دوربين مداربسته را با پسوند AVI و MP4 ذخيره نماييد تا هنگام اجراي آن با مشكل مواجه نشويد. اگر مايل به ذخيره سازي فايل بر روي كامپيوتر هستيد توجه داشته باشيد كه تنها فايلي با پسوند .Dav را كپي كنيد و به اشتباه . Play.exe را كپي نكنيد.

 
 

نحوه كپي فيلم دوربين مداربسته روي فلش

براي كپي كردن فيلم دوربين مداربسته روي فلش ابتدا نياز است كه يك فلش با فضاي خالي معادل فيلمتان داشته باشيد تا هنگام كپي كردن با مشكل مواجه نشيد. سپس بايد نوع كاربريتان را چك كنيد كه حتما دسترسي مديريتي داشته باشيد تا بتوانيد به آرشيو تصاوير ضبط شده دسترسي داشته باشيد. در آخرين مرحله مراحلي كه در بالا خدمتتان عرض كرديم را به ترتيب انجام دهيد. در صورت بروز هر گونه مشكل با مشاوران متخصص ما تماس حاصل نماييد.

 
 
 

 

چگونه فيلم هاي دوربين مداربسته را روي فلش بريزيم؟

چگونه فيلم هاي دوربين مداربسته را روي فلش بريزيم؟ سوالي است كه بعضاً براي افرادي كه با منوها و دسترسي دستگاه ضبط كننده تصاوير آشنايي ندارند به وجود مي آيد. براي انتقال فيلم دوربين مداربسته روي فلش بايد طبق مراحلي كه در ابتداي مقاله آموزش ريختن فيلم دوربين مداربسته روي فلش خدمتتان عرض كرديم عمل كنيد. در صورتي كه سيستم مداربسته شما از يك برند متفرقه باشد و مراحلي مشابه مراحل گفته شده نداشته باشد بهتر است با واحد پشتيباني شركت فروشنده تماس بگيريد.

آيا مي توانيم فيلم دوربين مداربسته را ذخيره كنيم؟

براي ذخيره سازي فيلم دوربين مداربسته مشكلي وجود ندارد و تنها كافي است يك حافظه جانبي به دستگاه ضبط كننده تصاوير وصل كنيد.

مي تونيم هارد اكسترنال را به DVR وصل كنم؟

براي افزايش فضاي ضبط ، مي توانيد چندين هارد اكسترنال را به يك DVR متصل كنيد. تنها مشكلي كه وجود دارد اين است كه اگر هارد اكسترنال قطع شود، برنامه هاي ذخيره شده در آن تا اتصال مجدد به همان DVR قابل دسترس نخواهند بود.

چقدر مي توانيم فيلم دوربين مداربسته را نگه داريم؟

در صورتي كه قصد داريد فيلمي را جهت شكايت، بازنگري و… نگه داريد بهتر است قبل از 30 روز آن را ذخيره كنيد زيرا به طور معمول فيلم هاي دوربين مداربسته 30 الي 90 روز در حافظه نگهداري مي شود. مدت زمان نگهداري تصاوير ضبط شده به مواردي چون تعداد دوربين، وضوح تصوير دوربين ها و موارد ديگر بستگي دارد.

دستگاه ضبط كننده تصاوير دوربين مداربسيته (DVR,NVR) تا چند روز تصاوير ضبط شده را نگه مي دارد؟

تعداد روزهاي نگهداري تصاوير ضبط شده بستگي به موارد زير دارد:

 • فضايذخيره سازي هارد ديسك چقدر است.
 • از كدام روش فشرده سازي ويدئو (MPEG، MJPEG، موجك،264و…) براي ذخيره تصاوير استفاده مي شود.
 • نرخ فشرده سازي ويدئو – Kbps چقدر است.
 • پارامتر فريم در ثانيه را روي چه عددي تنظيم كرده ايد.
 • رزولوشن فريم هاي ضبط شده (۹۶۰*۱۰۸۰ ، ۹۶۰*۷۲۰ و ….)چقدر  مي باشد.
 • آيا ويدئو به صورت تمام وقت ضبط شده و يا تنها در زمان تشخيص حركت ضبط كرده است.
 • چه تعداد دوربين در سيستم مداربسته در حالب ضبط تصاوير هستند.

روش پشتيبان گيري يا بكاپ گرفتن دوربين مداربسته به چه صورت است؟

بكاپ گرفتن از دوربين مداربسته بسيار آسان است و خودتان مي توانيد آن را انجام دهيد. تنها كافي است كه يك فلش به دستگاه متصل كنيد و سپس وارد منوي دستگاه شويد و روي پشتيبان گيري (Backup) كليك نماييد. كانال هاي مورد نظر، تاريخ و ساعت را انتخاب كنيد. در قسمت Format  نيز نوع فايل را انتخاب كنيد و در پايان روي شروع پشتيبان گيري (Start Backup) كليك كنيد.

حذف فوري فيلم از دوربين مداربسته ؟

در ابتدا بايد بدانيد كه حذف قسمتي از فيلم دوربين مداربسته عملا غير ممكن خواهد بود. اما در صورتي كه مجبور به حذف فيلم دوربين مداربسته به هر دليلي هستيد بايد تمامي فيلم ذخيره شده بر روي هارد ديسك و كارت حافظه را پاك كنيد. براي فرمت فيلم دوربين مداربسته دو روش وجود دارد كه مي توانيد از طريق آنها اقدام به پاك كردن فيلم دوربين مداربسته نماييد:

 1. حذف گام به گام فيلم دوربين مداربسته از طريق DVR و NVR
 2. حذف فوري فيلم دوربين مداربسته از طريق كامپيوتر